Organization Calendar (Centre Hastings Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 17, 2019-Dec 07, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 17Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23
Novice Rep - Walt McKechnie (8966)
Bantam Rep - Silverstick (9624)
Atom Rep - Centre Hastings Atom Rep Tournament
Novice Rep
1:00 PM
@ Kawartha Coyotes
Grizzly Ice
1:30 PM-2:45 PM
Practic
Midget Rep
2:00 PM
@ Lakefield Chiefs
Lakefield [MD078]
Atom Leo
2:45 PM
vs. Brighton Braves 2
Bantam Rep
4:15 PM
vs. Brighton Braves
Atom Rep
5:00 PM
@ Stirling Blues
Stirling [AT005]
Juvenile Rep
5:15 PM
@ Ennismore RYC
Ennismore [JUV033]
Grizzly Cubs (Learn to Skate)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Initiation #2
6:00 PM
vs. Warkworth Bulldogs 1
Initiation #1
6:00 PM
vs. Warkworth Bulldogs 2
Atom Leo
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Bantam Rep
8:30 PM-9:30 PM
Extra Team Paid Practice
Midget Rep
8:30 PM
vs. Norwood Hornets
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Extra Team Paid Practice
Minor Novice (Tyke)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Midget Leo
7:30 PM
vs. Otonabee Wolves
Juvenile Rep
9:00 PM
vs. Frontenac Flyers
Grizzly Cubs (Learn to Skate)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Initiation #1
12:00 PM
vs. Douro Dukes 3
Initiation #2
12:00 PM
vs. Douro Dukes 4
Minor Novice (Tyke)
1:00 PM
vs. Lakefield Chiefs 2
Novice Rep
2:15 PM
vs. Campbellford Colts
Juvenile Rep
4:00 PM
vs. Douro Dukes
Midget Rep
7:00 PM
@ Frontenac Flyers
Frontenac [MD091]
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
Bantam Rep - Silverstick (9624)
Midget Rep - Silver Stick Pembroke Regional
Atom Rep - Muskoka Rock
Atom Rep
1:30 PM
vs. Norwood Hornets
Atom Leo
3:00 PM
vs. Havelock Hawks 2
Novice Rep
3:00 PM
@ Norwood Hornets
Norwood Arena [NOV026]
Midget Rep
4:15 PM
vs. Douro Dukes
Juvenile Rep
6:45 PM
@ King Rebellion
Trisan Centre [JUV041]
Grizzly Cubs (Learn to Skate)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Minor Novice (Tyke)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Leo
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Bantam Rep
8:30 PM-9:30 PM
Extra Team Paid Practice
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Extra Team Paid Practice
Initiation #1
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Atom Leo
6:30 PM
@ Havelock Hawks 2
Havelock [AT089]
Atom Rep
7:00 PM
@ Almaguin Devils
Midget Leo
7:30 PM
vs. Brighton Braves 1
Bantam Rep
8:00 PM
@ Norwood Hornets
Juvenile Rep
9:00 PM
@ Frontenac Flyers
Frontenac [JUV043]
Midget Rep
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Minor Novice (Tyke)
10:00 AM
@ Lakefield Chiefs 1
Lakefield [MN042]
Grizzly Cubs (Learn to Skate)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Atom Rep
11:00 AM
@ Muskoka Rock
Bala
Initiation #1 & Initiation #2
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Atom Leo
1:00 PM-2:15 PM
Practice
Novice Rep
2:00 PM
@ Frontenac Flyers
Frontenac [NOV062]
Atom Rep
2:00 PM
@ Englehart Express
Bala
Novice Rep
2:15 PM-3:30 PM
Practice
Midget Leo
7:30 PM
@ Lakefield Chiefs
Lakefield [MD063]
Juvenile Rep
9:15 PM
@ Ennismore RYC
Ennismore [JUV046]
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
Midget Rep - Silver Stick Pembroke Regional
Atom Rep - Muskoka Rock
Bantam Rep - Stirling Tournament (9355)
Novice Rep
1:30 PM-2:35 PM
Practic
Minor Novice (Tyke)
2:00 PM
@ Campbellford Colts
Campbellford [MN044]
Midget Leo
2:45 PM
vs. Brighton Braves 2
Bantam Rep
4:15 PM
vs. Campbellford Colts
Grizzly Cubs (Learn to Skate)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Initiation #1 & Initiation #2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom Leo
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Atom Leo
7:15 PM
@ Norwood Hornets
Bantam Rep
8:30 PM-9:30 PM
Extra Team Paid Practice
Midget Rep
8:30 PM
vs. Brighton Braves
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Extra Team Paid Practice
Minor Novice (Tyke)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Midget Rep
7:30 PM
vs. Napanee Stars
Juvenile Rep
9:00 PM
@ Douro Dukes
Douro [JUV050]
Midget Leo
9:00 PM
vs. Havelock Hawks
Grizzly Cubs (Learn to Skate)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Initiation #1
12:00 PM
vs. Bancroft Jets 1
Initiation #2
12:00 PM
vs. Bancroft Jets 2
Minor Novice (Tyke)
1:00 PM
vs. Otonabee Wolves 2
Atom Rep
2:00 PM
vs. Lakefield Chiefs
Juvenile Rep
4:00 PM
vs. Ennismore RYC
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from centrehastingsminorhockeyassociation.ca on Sunday, November 17, 2019 at 5:59 AM